Manuální lymfatická masáž těla a obličeje

Mízní systém a lymfodrenáž

Uspěchaná doba ve které žijeme, znečištěné životní prostředí, stresová zátěž, nevhodná skladba potravy, zvýšená zátěž, různá onemocnění zatěžují náš imunitní systém, jehož důležitou součástí je mízní (lymfatický) systém. Jeho buňky hrají neocenitelnou roli při tvorbě protilátek, při zneškodňování bakterií, virů a škodlivých látek. Vznikají tak odpady metabolismu, které jsou vyloučeny pomocí lymfatických cév a uzlin. Varovné signály, jako je bolestivost lymfatických uzlin, jejich zduření, otoky, únava a vyčerpanost jsou projevy zvýšeného zatížení našeho mízního systému a zasluhují naši pozornost.

Manuální lymfodrenáž - výhody a účinky

Jemná technika manuální lymfodrenáže napomáhá organismu aktivovat vlastní obranný systém tak, aby zátěž dovedl zvládnout. Odpad z tkání je odváděn do cév lymfatické soustavy, a dále pak putuje do mízních uzlin, kde jsou produkty metabolizmu zneškodňovány. Manuální lymfodrenáž je vhodná na posílení organismu a díky pozitivním detoxikačním účinkům na náš organismus dochází také ke zlepšení napětí pokožky, vyhlazení vrásek a zlepšení stavu celulitidy.
Při manuální lymfodrenáži je možné zaměřit se na určité části těla (nohy, ruce, hrudník, břicho, záda, krk, obličej i hlava). Upravit tlak podle potřeb klienta a hmaty vyprázdnit lymfatické uzliny na krku, aby rozprouděná lymfa měla kam odtékat. Kruhovité či spirálovité hmaty s pomalou frekvencí směřují otok lymfy (mízy) ke sběrným uzlinám. Při manuální lymfodrenáži se nepoužívají žádné masážní oleje, emulze či jiné přípravky. Oproti jiným technikám je manuální lymfodrenáž velmi jemná, klient nesmí cítit žádnou bolest.

Manuální lymfodrenáž obličeje, hlavy a krku

Napomáhá odstranit zánětlivé projevy na kůži, zlepšují její napětí, odstraňuje usazené odpadní látky, zabraňuje jizevnatění, jé účinná při akné, při otocích v obličeji či kolem očí i jako prevence proti tvorbě vrásek a při migrénách.
Lymfodrenáž obličeje, hlavy a krku může být i součástí kosmetického ošetření obličeje, kdy nahradí kosmetickou masáž. Aktivovaná pokožka tak dokáže lépe využít následně nanesené kosmetické přípravky, které podpoří látkovou výměnu pleti a vyrovnají její dýchací a oběhový rytmus.

Manuální nebo přístrojová lymfodrenáž?

Při manuální lymfodrenáži se může terapeut zaměřit na určité části těla, upravit tlak podle potřeb klienta a hmaty vyprázdnit lymfatické uzliny, aby rozprouděná lymfa měla kam odtékat. Pokud Vám tuto službu obsluha přístroje neposkytne, je lepší přístrojovou lymfodrenáž neprovádět, mohla by Vám ublížit.

Účinky manuální lymfodrenáže:

 • proti celulitidě
 • zlepšuje napětí kůže a tkáně, zlepšuje odvod produktů metabolismu
 • proti migrénám (mohou být vyvolány tlakem nahromaděné lymfy) se doporučuje lymfodrenáž hlavy a krku
 • proti otokům- uvolňuje tkáňové napětí a zbavuje bolesti při otoku např. dolních končetin u osob s vysokým zatížením nohou
 • zabraňuje jizevnatění, odstraňuje zánětlivé substance (např.akné)
 • zvyšuje obranyschopnost organismu-imunitu
 • detoxikace organismu

Než se rozhodnete pro lymfodrenáž
Není vhodné provádět lymfodrenáž:

 • při bakteriálním či virovém onemocnění
 • při akutním zánětlivém onemocnění žilním i kožním
 • při nejasných břišních obtížích
 • při otocích způsobených onemocněním ledvin a jater
 • v období těhotenství a kojení

Kdy a kde:

Objednávky a dotazy telefonicky, e-mailem.
Pokud telefon nezvedám, tak pracuji a ozvu se později.
Můžete poslat i sms.
Odpovím hned, jak to bude možné.

Klára Kopecká
tel.: 603 279 422
e-mail: klaramasaze@centrum.cz


IČ: 87411164
IČP: 1001773551

Provozovna :
Brodská 105 (Na Fialce), Příbram 8

Mapa: zde
Provozní doba : Po-Ne dle objednávek

Určitě společně najdeme vhodný termín i pro vás...